DIETA

Organizm człowieka jest samoregulującym się układem. Został tak wspaniale zaprojektowany, że jeżeli mu nie przeszkadzać to sam się obroni przed wirusami i bakteriami, samoczynnie zachodzą w nim wszelkie przemiany, takie jak trawienie i usuwanie zbędnych produktów, sam też naprawi się  i zregeneruje.

Niestety, przeszkadzamy mu na różne sposoby . A to niewłaściwą dietą bogatą w białko zwierzęce a ubogą w witaminy, minerały i błonnik. A to różnymi używkami takimi jak kawa, papierosy, alkohol czy słodycze. Co więcej, za mało aktywności fizycznej, słońca i tlenu.

Dieta warzywno- owocowa dr Dąbrowskiej to czas na oddech, odpoczynek i  regenerację  naszego organizmu. Jest ona uboga w substancje odżywcze takie jak tłuszcze, węglowodany i białko, za to zawiera  te składniki, których w naszej codziennej diecie jest za mało, czyli witaminy, minerały, błonnik, wodę oraz żywe enzymy.

Dieta ta może dać również jeden bardzo ważny efekt – odkwaszenie organizmu. Warzywa, które spożywamy a szczególnie te zielone fantastycznie odkwaszają organizm. A dla przypomnienia: wszystkie bakterie chorobotwórcze i komórki nowotworowe rozwijają się kiedy nasz organizm jest zakwaszony, gdy go odkwaszamy nasz organizm przestaje być dla tych bakterii i nowotworów atrakcyjnym środowiskiem wzrostu. Po prostu przestają się rozwijać i powoli wyginą. 

Dzięki temu wzmacnia się nasza odporność i ogólna  wydolność organizmu, łatwiej wejść po schodach na drugie piętro:-)) nie przeziębiamy się na wiosnę i jesienią, gdy inni chorują. Dzięki tej diecie mogą znikać stany zapalne, zwyrodnienia, torbiele.

Jest niskokaloryczna.

Nasz organizm gdy otrzymuje sygnał, że jest tak mało kalorii przestawia się z odżywiania egzogennego czyli zewnętrznego na odżywianie endogenne czyli wewnętrzne. I to jest sedno diety warzywno-owocowej jaką jest Post Daniela.  To jest właśnie ten czas robienia porządków w naszym organizmie.

Odżywianie wewnętrzne polega na tym, że organizm zużywa to, co w nim się  nagromadziło.

W pierwszej kolejności pozbywa się zbędnej wody, a to powoduje , że ciało robi się szczuplejsze. Dalej zużywane są zapasy tłuszczu. Wraz z ich rozpadem uwalniane są do krwi toksyny czyli np. pozostałości leków, pestycydów czy środków chemicznych dodawanych do żywności. Chemikalia te gromadzone są w tkance tłuszczowej, gdyż wtedy przestają być aktywne, a związku z tym nie szkodzą tak bardzo  naszemu organizmowi. Jest to jednak tylko depozyt. Uwolnienie ich do krwioobiegu skutkuje tym, że możemy się ich pozbyć z organizmu. Towarzyszyć może temu przejściowe osłabienie, uczucie znużenia, ból głowy. Objawy te, jeżeli w ogóle wystąpią, ustępują po 3 dniach.

W dalszej kolejności organizm pozbywa się złogów, zwyrodniałych lub starych komórek, ognisk zapalnych.

Efektem tego procesu jest:

  • lepsza kondycja,
  • poprawa zdrowia,
  • lepszy sen,
  • pogodniejszy nastrój
  • większa chęć do pracy i do życia w ogóle

Co dalej?

Na skutek regeneracji zdrowych młodych komórek następuje odmłodzenie organizmu.

Z kolei likwidacja ognisk zapalnych prowadzi do ustąpienia bólów mięśniowych i stawowych.

Z tego, co mierzalne: obniża się poziom cukru i cholesterolu, normalizuje się ciśnienie krwi.

Efekty terapii warzywno- owocowej są więc nie tylko obserwowalne ale i mierzalne. To, w jakim zakresie występują, zależy oczywiście od czasu trwania kuracji i od początkowego stanu organizmu.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA DIETY

Jak wygląda post w Ośrodku w Porszewicach?

W naszym Ośrodku post jest prowadzony ściśle według zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Menu jest ściśle uzgadniane z kucharzem i cały czas monitorowane, żeby uczestnicy czuli komfort, że nie przerwą diety, gdyby zjedli coś niedozwolonego w diecie. 

Zapraszamy do wysłuchania wykładów dr Ewy Dąbrowskiej: