DLACZEGO W OGÓLE MIAŁBYŚ SIĘ PRZEJMOWAĆ JEDZENIEM?

Dlaczego w ogóle mówić o jedzeniu?

1. Przyczyny zdrowotne-post i w tradycji i w nowoczesnej dietetyce jest traktowany leczniczo. Są badania, które wskazują na cofanie niektórych chorób i schorzeń dzięki ograniczeniu dostarczanych składników spożywczych.
  2. Przyczyny praktyczne– jeść każdy lubi i potrzebuje. Jemy 3 razy dziennie albo i częściej, wokół jedzenia wyrastają programy kulinarne, pisze się książki, a nawet jest pewna kultura jedzenia. Ludzie umawiają się tylko po to, by sobie razem pokucharzyć.
  3. Przyczyny duchowe: jeden z grzechów głównych to : nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, jedzenie stanowi świetny użytek na korzyść szatana, jest dużo wymówek dotyczące właśnie jedzenia, nawyki żywieniowe potrafią zniewolić człowieka, a my mamy być wolni, ostatnia, ale najważniejsza rzecz: mamy wykazywać się posłuszeństwem wobec Boga i Jego prawom, a jedzenie współczesny człowiek traktuje trochę jak ziemię niczyją, albo obszar, co do którego Bóg nie ma nic do powiedzenia.