UMYSŁ

Nasz umysł jest najpotężniejszą po Bogu siłą we wszechświecie.

Szczęśliwy ten, kto nauczy się w pełni z niego korzystać! To umysł wpływa na nasze emocje, uczucia, wyniki, osiągnięcia, zdrowie, samopoczucie. A my za pomocą wolnej woli wpływamy na to, jakie myśli dopuszczamy do siebie, jakim myślom pozwolimy rosnąć, jakie myśli będziemy pielęgnować, czy te, które nas wzmacniają, czy te , które nam szkodzą.

Nie jesteś ofiarą własnej biologii! Bóg dał Ci wolną wolę, a ta w świecie duchowym jest potężną siłą. Nawet Bóg nie chce wpływać na naszą wolną wolę, ale zostawia nam zawsze wolność wyboru!

To Ty wybierasz, to Ty decydujesz!

I to od Ciebie zależy, czy wybierzesz dobre myśli, a z nimi błogosławieństwo i życie, czy złe, toksyczne myśli, a z nimi przekleństwo i w konsekwencji śmierć. Dobre, pozytywne myśli dosłownie powodują zmiany z naszym mózgu, niosą ze sobą szczęście, radość, życie!

To, na czym się koncentrujesz, rośnie. Jeśli myślisz o Twoich problemach, wydają się  jeszcze większe! Jeśli na coś nieustannie narzekasz, to tak jakbyś się sam prosił o te kłopoty.

Nasz umysł jest potężną siłą. Gdy go wykorzystujesz w Boży sposób, rozwijasz się, gdy nie-sam sobie szkodzisz!

Człowiek myśli przeciętnie 60.000 myśli na dobę i w dodatku, większość z nich się powtarza. Nie jesteśmy zwolennikami „pozytywnego myślenia”, ale odnawiania umysłu, odnawiania na sposób Boży i stawania w Prawdzie!

Czy myślenie można zmienić? Myślenie to nic innego, jak nawyk. Mówi się o nawykach myślowych i są tak samo silne (ale też do zmiany), jak inne nawyki. To Ty , swoją decyzją, decydujesz, o czym myślisz! Możesz zawsze wybrać!

O czym należy myśleć?

„Wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym-to miejcie na myśli” List do Filipian 4, 8

Bóg daje nam wskazówki nie tylko, o czym najlepiej jest myśleć, ale też przyglądać się temu, co mówimy. Bo to wychodzi nie tylko z samych ust, ale z naszego wnętrza, z naszego serca.

Prz 18 20

Owocem ust żywi się wnętrze człowieka, syci się on plonem własnych warg 21 Życie i śmierć zależą od języka, każdy będzie spożywał owoce, jakie lubi. 

Mt 15,11 Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym”

Mt 15, 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. 

 

Zachęcamy Cię do małego  WYZWANIA JEDNODNIOWEGO!
Zadanie jest takie:

Przez przynajmniej 1 dzień, od kiedy wstaję do samego wieczora, przyglądać się swoim myślom i słowom. Można je sobie też spróbować zapisać:-))

I potem odpowiedz sobie na pytania:

  • Co ja do siebie mówię?
  • W jakich sytuacjach?
  • Czy to są słowa, które mnie budują?
  • Na co zwracam uwagę na co dzień?
  • Co ja mówię do innych?
  • Czy staram się budować innych? Czy wychodzi mi różnie?

Gdy zauważysz u siebie jakieś negatywne, uporczywe myśli, to nie dodawaj siebie poprzez wyrzuty sumienia, tylko wiedz, że od jutra możesz je zmienić”-)) Powodzenia!