WIARA

Za wszystkimi zmianami pozytywnymi w naszym życiu stoi Siła, którą jest Bóg! To On daje nam pokarm, którym się możemy pożywiać, to On daje nam wskazówki, według których powinniśmy postępować, żeby być w życiu szczęśliwym: być blisko Boga

Najlepsze recepty ma dla nas nasz dobry Bóg Ojciec, który w Swej nieskończonej dobroci i mądrości przewidział to, że będziemy się borykać i z tym problemem, dlatego też w Swoim Słowie kierowanym do nas zawarł wspaniałe recepty na zdrowie, witalność i długowieczność.  Jego recepty są bardzo proste i łatwe w użyciu dla każdego.

Czy działają na niewierzących? To jest jak z podróżą samolotem. Jeśli w trakcie lotu , na wysokości 6tys m ktoś zapragnie wysiąść i nie założy spadochronu, to najprawdopodobniej się zabije. I nie ma wtedy znaczenia, czy ktoś wierzy w Boga czy nie. Po prostu zlekceważył  prawa przyrody, które stworzył Bóg: prawo grawitacji! Gdy nie bierzemy praw przyrody w stosunku do jedzenia, np. modyfikujemy żywność genetycznie, to zaburzamy to , co Bóg dla nas przygotował. Każde pogwałcenie Jego praw powoduje, że zrobię sobie krzywdę. Prędzej czy później będziemy tego żałować i zaczną się choroby, których nie będziemy umieli leczyć.

Bóg dał Żydom zasady moralne i wskazania żywieniowe dla :

  • Zachowania duchowej czystości
  • Zachowania porządku społecznego
  • Stabilności rodziny
  • Pomyślności całego narodu

Te zasady chroniły człowieka przed fizycznym wyniszczeniem zanim jeszcze doszło do naukowego zrozumienia zasad higieny, zakażeń wirusowych, infekcji bakteryjnych czy fizjologii molekularnej komórek. To taki Boży klucz do zdrowia i szczęścia.

————

Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem. A On odpowiadając, rzekł: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym Słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

(Mt.4:3-4).

To powiedział Jezus, gdy kuszony był na pustyni przez szatana. Dlatego strona poświęcona zdrowiu, zdrowemu stylowi życia, zdrowemu jedzeniu nie może pominąć pokarmu DUCHOWEGO, który jest bezcennym darem, który otrzymujemy od Boga. Jest chlebem, który nas syci, choćby ten materialny był ubogi w składniki odżywcze.

Po co post w kościele?

Celem postu nie jest schudnięcie czy robienie sobie na złość, zadawanie bólu, lecz wypracowanie pewnej dyscypliny wewnętrznej, poprzez kontrolowanie własnej wolnej woli. Stajemy się wtedy mocniejsi psychicznie.