CO TO JEST POST DANIELA?

Co to jest post Daniela? Skąd wzięła się nazwa popularnej dzisiaj w Polsce diety Daniela?

Post Daniela swą nazwę zawdzięcza próbie, którą przeszedł przez 10 dni młodzieniec o imieniu Daniel. Jego historia jest opisywana w Piśmie Świętym w Księdze Daniela.
Z Księgi Daniela! Przeczytaj:

„Daniel zaś powiedział do strażnika /…./: «Poddaj sługi twoje dziesięciodniowej próbie: niech nam dają jarzyny do jedzenia i wodę do picia. Wtedy zobaczysz, jak my wyglądamy, a jak wyglądają młodzieńcy jedzący potrawy królewskie i postąpisz ze swoimi sługami według tego, co widziałeś». Przystał na to żądanie i poddał ich dziesięciodniowej próbie. A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie”
Dn. 1. 11-15

Dietę warzywno-owocową rozsławiła pani doktor Ewa Dąbrowska już w latach 80-tych,

Dieta warzywno- owocowa to czas na oddech, odpoczynek i regenerację naszego organizmu. Jest ona uboga w substancje odżywcze takie jak tłuszcze, węglowodany i białko, za to zawiera te składniki, których w naszej codziennej diecie jest za mało, czyli witaminy, minerały, błonnik, wodę oraz żywe enzymy. Jest niskokaloryczna.

Czym różni się post od diety?

Jednak post jest czymś znacznie głębszym niż sama dieta. Jest przeżyciem duchowym. To czas przyjrzenia się sobie samemu, swoim nawykom żywieniowym ale tez myślowym, to czas budowania bliższej relacji z Bogiem.
Rekolekcje z postem Daniela dają odnowę duchową, której nam potrzeba. Pozwalają zrobić porządek w naszych uczuciach, relacjach.
Proponujemy Post Daniela w formie rekolekcji. Dieta niskokaloryczna, umiarkowany wysiłek fizyczny i modlitwa sprawią, że uda się odnowić ciało i ducha! Jak pisze w swoich książkach wspaniała pani doktor Ewa Dąbrowska:

CIAŁA I DUCHA ŻYWIENIEM RATOWAĆ!

ŁATWA I ZDROWA DIETA, dzięki której:

• pozbędziesz się zbędnych kilogramów
  • oczyścisz organizmu
  • poprawisz krążenie
  • poprawisz wygląd skóry
  • zyskasz więcej energii życiowej

Dieta skuteczna

• w chorobach krążenia,
  • przewodu pokarmowego
  • zaburzeniach immunologicznych tj: alergie, astma, nawracające infekcje,
    zwyrodnieniach stawów,
  • oraz w paradontozie, chorobie wrzodowej, zaćmie, stłuszczeniu wątroby, cukrzycy,