Posłuchaj samych Uczestników – bohaterów audycji w Radio Niepokalanów – świadectwa z ostatniej edycji Rekolekcji z Maryją i postem Daniela , które odbyły się w dniach 27.02-5.03.2023 r.

Po poście umocniła się moja wiara. Maryja dała mi poznać moje powołanie we wspólnocie i na dalszą drogę życia. Chwała Panu!
-Krysia

To był dla mnie czas błogosławiony, dla moich potrzeb duchowo-fizycznych i wzrostu duchowego. 
-Teresa

NADESŁANE DO FUNDACJI:

ŚWIADECTWO UZDROWIENIA

po modlitwie wstawienniczej! Boże, niech Tobie będą dzięki!

 

 Szczęść Boże!

Rekolekcje z postem Daniela były przeze mnie długo oczekiwane około 3 lata. Okres ten wydłużyła pandemia. Kiedy dowiedziałam się ,że będą w Niepokalanowie bardzo pragnęłam tam być i adorować Jezusa przez Matkę Bożą. Nie mogłam doczekać się spotkania z MARYJĄ. Nagle na kilka dni przed wyjazdem okazało się ,że prawie całkowicie straciłam słuch…. szybka wizyta u lekarza, badania… Nadmienię, że kilka lat temu miałam operowane prawe ucho. Badania wykazały bardzo niską słyszalność prawego ucha i minimalny słuch w lewym uchu. Rozpacz, lęk, samopoczucie w ciszy, pytania co dalej, przerosło mnie. Wiedziałam jedno, że pragnę być w Niepokalanowie, ale jak jechać, kiedy prawie nic nie słyszę. Po konsultacji z Panią laryngolog, która poradziła mi zakup aparatu słuchowego na jedno ucho pojechałam na rekolekcje. To też nie było mi łatwe ale adoracje u stóp Maryi dawały mi nadzieję. Też powiedziałam o tym problemie Organizatorom, takie miałam wewnętrzne pragnienie, zaproponowali modlitwę wstawienniczą nade mną ..Podczas tej modlitwy czułam niesamowitą Bożą Opiekę, Światło Ducha Świętego,pragnienie przebaczenia, miłość, za WSZYSTKO BOGU I MARYI DZIĘKUJĘ. Oraz ogromną troskę Osób modlących się nade mną za co Ponownie Bardzo Dziękuję . Na drugi dzień po modlitwie wstawienniczej wyjazd z rekolekcji, jechałam jeszcze na zabiegi laserowe na uszy, przy pożegnaniu usłyszałam słowa od Krzysztofa , pamiętaj ,że to JEZUS UZDRAWIA i z tymi słowami w sercu odjechałam. Po przyjęciu drugiego zabiegu wyszłam z gabinetu zostawiając wyjęty przed zabiegiem aparat słuchowy. Tam czekała na mnie moja kochana Krysia, która mnie bardzo w tym trudzie wspierała BOGU dziękuję ,że dał mi takiego Anioła na ten trudny czas, Krysi również bardzo dziękuję. Mówię do niej , że muszę wrócić po aparat bo zapomniałam i nagle słyszę co ona do mnie mówi, razem weszłyśmy do gabinetu i tam już wszystko słyszałam co do mnie mówiono, radość ogromna, krzyczałam głośno ..ja słyszę. Do końca zabiegów nie nosiłam już aparatu wróciłam do domu też bez aparatu…… Tak przeżyłam wspaniałe rekolekcje z Postem Daniela…
BOŻE jak Bardzo Cię Kocham , Maryjo Tobie zaufałam.
Cóż można tu jeszcze dodać , podziękować wspaniałym ludziom ,którzy to tworzą mają serca wypełnione Miłością, Dziękuję.  Dziękuję za głoszone Katechezy jakże wartościowe i motywujące na nowo do działania. Dziękuję za fajną atmosferę ludziom w naszej grupie, pozdrawiam Was serdecznie.

– Danusia z Suwałk

KOLEJNE ŚWIADECTWA i  PODZIĘKOWANIA !

Przyjechałem na rekolekcje z bólem ścięgien Achillesa w obu kończynach, z nastawieniem głównie, żeby zrzucić kilka kilogramów i pogłębić swoją wiarę.
Rekolekcje przeszły moje oczekiwania.
Ustąpił mi ból ścięgien. Mogłem wzmocnić swoją wiarę.
Bliskość Bazyliki, Kaplicy o.Maksymiliana i Kaplicy Adoracji umożliwiało  większy i częstszy kontakt z Bogiem, z czego jestem bardzo zadowolony.
Pogoda dopisywała jak na tę porę roku i była bardzo dobra atmosfera wśró uczestników.
Ponadto spadł mi poziom cukru we krwi do 110-100. Wagi nie kontrolowałem, ale czuję się lżejszy.
Poleciłbym innym Rekolekcje. Dietę Daniela bardzo dobrze znosiłem i miała korzystny wpływ na organizm.
-Jan Krzysztof Ganowski, Warszawa

Czas Postu Daniela był dla mnie czasem, na który czekałam i planowałam oczyszczenie oranizmu ale zawsze było coś…
Jestem pod wrażeniem organizacji postu Daniela przez Fundację Betania.
Podziwiam zaangażowanie i perfekcjonizm prowadzących.
Od lat zmagam się z cukrzycą i nadciśnieniem, jestem łakoma i nie potrafię sobie niczego odmówić.
Pod wpływem konferencji i wyjaśnień uswiadomiłam sobie, dokąd prowadzi moje złe odżywianie.
Jestem gotowa kontynuować ten post.
Dziękuję Jezusowi i Maryi, że mnie tu przyprowadzili.
-Ela Jarzębowska, Teresin

Szanowni Państwo Doroto i Krzysztofie
Czas rekolekcji wypełniony modlitwą, zdrowym żywieniem i sportem minął bardzo szybko.
Jestem pewna, że był miły Panu Bogu i nam uczestnikom.
Atmosfera, którą nam stworzyliście była z całym przekonaniem pełna życzliwości i troski o
nas.
Mogliśmy czuć się jak w rodzinie. To wielka sztuka by grupa obcych dla siebie osób stała
się przyjaciółmi.
Bóg zapłać Państwu za to poświęcenie. Przybliżyliście swoją miłością do Pana Boga i
Maryi wchodzenie na drogę do Nieba. To jest najbardziej cenny kierunek dla człowieka.
Bóg zapłać za kapłana – Księdza Witolda, który jak prorok ostrzegał nas przed wszelkim
złem.
Jego wielkie uduchowienie i koncentracja w czasie sprawowania Mszy Świętej mogła i
może być przykładem dla innych kapłanów.
Niech Pan Bóg Mu za to wynagrodzi. Bóg zapłać.
Z poważaniem

-Anna Kaczmarek, Warszawa

Dziękuję Panu Bogu i Niepokalanej za czas spędzony w tym świętym miejscu na
rekolekcjach z postem Daniela.
Wyjeżdżam z bardziej światłym umysłem i większą wiedzą, ubogacona i rozmodlona.
Dziękuję księdzu Witoldowi za Słowo Boże. Dorocie i Krzysztofowi za ewangelizację i
wspaniałą opiekę. Za pomoc w przejściu postu i oczywiście za smaczne postne posiłki.
Chwała Bogu, że mamy fundację Betania.
-Anna Nowakowska

W czasie pobytu na ;Rekolekcjach z postem Daniela; specjalnie mocno nie odczułam
dolegliwości zdrowotnych. Ten niewielki dyskomfort dotyczący ciała był ledwo zauważalny.
Myślę, że przyczyną było skoncentrowanie się na duchowej stronie rekolekcji.
W czasie tego pobytu otrzymałam wiele inspiracji do życia w przyszłości.
Wyjątkowym wydarzeniem była dla mnie modlitwa wstawiennicza.
Pan Bóg dał mi wiele łask w trakcie tej modlitwy. Ciągle jeszcze otrzymuję nowe łaski i
nowe światło do odczytywania siebie i swojego życia jak również życia mojej rodziny.
Chwała Panu!
-Hanna

Po rekolekcjach jestem wyciszona i skupiona na Bogu. Panuje tu rodzinna atmosfera. Jest to wyjątkowe miejsce do modlitwy w połączeniu ze zdrowym stylem życia. Można się tu odnaleźć i odnowić duchowo wewnętrznie jest to piękne miejsce na odpoczynek, wyciszenie, modlitwę. Pozwalają na oczyszczenie organizmu i nauczenie jakie pokarmy są dla nas dobre. Umożliwiają wyciszenie i złożenie własnych intencji, w których ofiarujemy post.

– Emma Catlow

W czasie Rekolekcji z postem Daniela nauczyłam się słuchać Boga- w Słowie Pisma Świętego, w innym człowieku, gdy Pan przemawia przez niego. Bóg mówił do mnie z każdej strony „Przebacz” i wyjaśnił, że wystarczy si e zadeklarować ,a On dalej się tym zajmie. Zrozumiała tez jaką wielką siłę i moc ma post i że można usłyszeć głos Pana. Wracam do domu z nadzieją.

– Alicja

Jestem wdzięczna Panu Bogu że zaprosił mnie na Rekolekcje z postem Daniels, bo były mi one bardzo potrzebne. Pan Bóg przywołał mnie na pustynię, żeby pokazać, że tylko On wystarczy. Pokazał mi bardzo wyraźnie , że to jest najważniejsze , to budowanie relacji z Nim, opartej na Jego Słowie. To poruszyło i nawróciło moje serce jeszcze bliżej Boga.

– Marta Kot

Przed wyjazdem na POST Daniela czułam się ciągle zmęczona, ospała, często odczuwałam bóle mięśni i stawów. Siedzący tryb życia i podjadanie różnych smakowitych słodkości zaowocowały wzrostem mojej wagi, co z kolei powodowało moje złe samopoczucie psychiczne. O rekolekcjach dowiedziałam się z Internetu. Decyzja była szybka: to jest to czego mi potrzeba. I nie zawiodłam się. Rekolekcje upłynęły w miłej, serdecznej atmosferze, czuliśmy się wszyscy jak w rodzinie. Dieta nie sprawiała mi trudności, ponieważ serwowane dania  były bardzo smaczne, urozmaicone, a na dodatek pięknie podane. Ponadto z prowadzonych ciekawych konferencji dowiedziałam się wiele pożytecznych informacji na temat prawidłowego odżywiania. Codzienne spacery, gimnastyka poprawiły w znacznym stopniu moją kondycję fizyczną. A co najważniejsze, to działanie Ducha Świętego, który nieustannie nam towarzyszył, wspierał, prowadził, uzdrawiał. Konferencja, spowiedź, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie prowadzone przez wspaniałego, charyzmatycznego ks. Michała pomogły mi zbliżyć się jeszcze bardziej do naszego Pana, co zaowocowało ogromnym poczuciem radości. Wyjechałam z rekolekcji wzmocniona duchowo, pełna energii, zrelaksowana, z postanowieniem, że odtąd zawsze będę wybierać to co mi służy, a nie bezmyślnie ulegać złym nawykom. Postanowiłam kontynuować dietę jeszcze kolejny tydzień. Nie muszę dodawać, że poprawiła mi się sylwetka, skóra zrobiła się gładsza.

Uważam, że POST Daniela to strzał w dziesiątkę. Można tu odnowić się kompleksowo: duchowo, fizycznie oraz psychicznie. Szczerze polecam.” Wiola, Bydgoszcz

Jest wspaniała organizacja, profesjonalizm i zaangażowanie prowadzących, rodzinna atmosfera, odnowienie duchowe i coś do ciała.

-Małgorzata Łągwa Łódź

Rekolekcje dają możliwość zapoznania się z tą dietą , zobaczenia jak super można przygotować i zjeść potrawy warzywne, można popracować nad swoim ciałem (gimnastyka), poznać cudownych ludzi, wyjść bardzo ubogaconym (po modlitwach, warsztatach), spędzić czas dla siebie-odpocząć fizycznie i psychicznie.

–Maria Miazek Justynów

Nauczyłam się, jak dbać o swoje zdrowie, jak wzbudzić u siebie energię, jak zdrowo się odżywiać, jak ważna jest codzienna modlitwa, jak umacniać się w wierze, jak ważna jest praca w grupie, jak jedno drugie wspiera, umacnia

–Teresa Ciesielska Łódź

Rekolekcje pozwoliły mi bardziej zbliżyć się do Boga, poznałam wspaniałych ludzi, z którymi tworzyliśmy jedną rodzinę, połączyła nas modlitwa i gimnastyka oraz wspólne smaczne posiłki, medytacje i rozmowy były dopełnieniem całego pobytu oraz bliższym poznaniem się.

–Grażyna Kołodziejczak Łódź

Rekolekcje z postem pomagają się wyciszyć, pomagają się zdyscyplinować, poprawiają samopoczucie, kondycję, pozwalają się otworzyć, tworzą wspólnotę ludzi! Polecam!

–Joanna Błaszczyk Łódź

Rekolekcje uczą jak zmienić swoje ciało i swojego ducha, napawają optymizmem i nadzieją; oczyszczają ciało i ducha.

–Monika Gendaszyk Hannover

Warto prosić Boga o siłę, wytrwałość na drodze zmiany stylu życia. Jeśli ktoś chce zmienić styl odżywiania i życia na zdrowy poprzez rekolekcje- z modlitwą. Warto!

–Jadwiga Florczak, Gniewkowo

Rekolekcje dały mi wielką radość i zdecydowanie poprawiło mi się zdrowie. Ubyła waga i rozpiera mnie energia.

- Krystyna

Dzięki ruchowi, spacerom, ćwiczeniom człowiek odpoczywa psychicznie. Zmęczenie mobilizuje do myślenia o zdrowiu, poprawie swojego tryby życia, żywienia, odpoczynku, a jednocześnie wysiłek fizyczny weryfikuje naszą słabą kondycję i skłania do myślenia, poprawy w sferze duchowej, unikania lenistwa.

–Agnieszka z Łodzi

Pogłębiliśmy więź z Bogiem, dzięki postowi odpoczęło ciało, wiedzę o zdrowym żywieniu będziemy wcielać u siebie jak też przekazywać naszym dzieciom. Grupa uczestnicząca w rekolekcjach była zgrana, wzajemnie wspomagająca, wspólne przebywanie i wspólne dzielenie się sprawami, problemami też ma ogromną rolę. Nie bez znaczenia pozostaje odpoczynek i świeże powietrze.

–Maria Sudewicz, Biała Podlaska

Rekolekcje uświadomiły mi , że mogę polubić ruch, zmienić tryb żywienia, duchowo też mnie wzmocniły. Byłam strasznie zmęczona, nic mi się nie chciało robić, a tu odzyskałam energię i trochę straciłam na wadze.

–Aleksandra Rusiniak, Rogóźno

Przydatne dla zdrowia i ducha. Naprawdę warto! Jestem bardzo zadowolony!

–Michał Skiera

Jest to czas nie tylko na oczyszczenie swego organizmu, ale również odnowę swej relacji z Bogiem i pogłębienie jej. Dużym atutem był Ojciec Łągwa, który trafiał do serca i potrzeby uczestników głosząc Słowo Boże.

-Hanna Sławińska, Warszawa

Na rekolekcjach z postem Daniela można spędzić czas na modlitwie można również poprawić stan zdrowotny odprężyć się poznać serdecznych i miłych ludzi.

-Irena Arndt Łódź

Rekomenduję Rekolekcje z postem Daniela, bo wskazały wartość postu dla celów ducha i ciała, zapoznałam się z wartościami odżywczymi poszczególnych składników pokarmowych; dowiedziałam się, jak się odżywiać, by zachować zdrowie- co szkodzi organizmowi, a co wpływa na dobre samopoczucie.

-Krystyna Rośczak, Łódź

Otrzymaliśmy Łaskę pocieszenia duszy i uzdrowienia ciała. Nawiązaliśmy liczne znajomości wśród uczestników o głębokiej formacji związanych z myślą i kulturą chrześcijańską. Jest to wbrew pozorom wielki kapitał, który należy uruchomić w swoim środowisku. Dziękuję Bogu za spotkaną wspólnotę.

-dr Czesław Sudewicz, Biała Podlaska

Były wzrostem dla duszy, dbamy o ciało ćwiczenia fizyczne, dieta, wartościowe konferencje, opieka kapłana.

-Maria Kolańska Śrem

Rekolekcje stanowią dobrą formę czynnego wypoczynku, poznania zasad zdrowego odżywiania, ćwiczeń duchowych

-ksiądz Tomasz Falak Łódź

Zajęcia prowadzone są z pasją przez zaangażowanych w swoją pracę organizatorów .Odzyskałam bardzo dobrą formę psychofizyczną . Organizatorzy rekolekcji potrafili stworzyć właściwy klimat i pełną życzliwości atmosferę , bardzo dobre warunki pobytowe.

–Małgorzata Porowska

Podejmując ten post można odnowić się duchowo i fizycznie, poprawić swój stan zdrowia, można także być bliżej Pana Boga i przeżyć wspaniałą chwilę poznać wspaniałych ludzi.

--Krystyna Szubert

Jest okazja oczyścić się duchowo i fizycznie.

– Wiesława Wójcikowska

Rekolekcje łączą pracę nad ciałem z pracą nad duchem.

– Marianna Iwańczyk, Warszawa

Jest miła atmosfera, odpowiednie proporcje dla ducha i ciała, dobre jedzenie, świetne warunki mieszkalne.

--Ewa Olszewska Łódź

Jest to połączenie dla ciała i ducha.

-Grażyna i Wiesław Czarnota, Karski

Rekolekcje prowadzą do uzdrowienia fizycznego i duchowego relacji z panem Bogiem i drugiego człowieka, otwartość, zaparcia się samego siebie, walki z pokusami, oraz że mogę siebie ofiarować i swoje wyrzeczenia dla Jezusa i drugiego człowieka . Daje nowe życie.

-Marzena Cicharska Śrem

Rekolekcje z postem Daniela otwierają na Boga uczą pokory , wytrwałości , mądrości , posłuszeństwa, patrzymy na ludzi i otaczający świat z życzliwością i miłością, głębiej przeżywamy Eucharystię, modlitwę

- Irena Lary Boryczka Łódź

Po pierwsze na nowo uczę się modlić, spotykam świetnych ludzi, tutaj w tym szczególnym miejscu mam siłę , aby walczyć ze swoimi słabościami.

- Ela, Łódź

Rekolekcje łączą potrzeby ciała i ducha, uczą właściwego, zdrowego żywienia. Intensywny ruch połączony ze zdrowym żywieniem wpływa na lepsze samopoczucie, sprawność fizyczną oraz leczy chore stawy.

- Zofia Wieczorek , Gliwice

Rekolekcje łączą 3 dobre uczynki:

-post pod postacią jedzenia warzyw i owoców

-modlitwę wspólną, wstawienniczą, indywidualną

–jałmużnę poprzez dzielenie się osobistym doświadczeniem prowadzących i chętnych, gotowych do tego uczestników.

-Dorota Ch. Łódź

Rekolekcje z postem Daniela:

-post jako narzędzie prowadzące ku Bogu,

-możliwość bycia z dala (w ciszy) i słuchania Pana Boga

-oczyszczenie organizmu z toksyn

-ukierunkowanie na zdrowe żywienie,

-waga i znaczenie ruchu (na powietrzu, ćwiczenia, basen, spacer)

-wspaniały czas odpoczynku z pożytkiem dla duszy i ciała

-Małgorzata Motybel, Białystok

Rekolekcje przywracają równowagę duchowo-cielesną. Uczą jak uwielbiać Boga w modlitwie i codziennym życiu. Przypominają nam, że każdy jest dzieckiem Bożym i Bóg jest naszym Dobrym Ojcem, do którego ze wszystkim możemy się zwrócić. Uczą nas miłości , wrażliwości na drugiego człowieka.

- Agnieszka Kaca, Łódź

Dają „grubasom” zrzucić nadmierne kilogramy w sposób łatwy, przyjemny i niekłopotliwy, Katolikom dają doświadczyć mocy Ducha Świętego, którego w życiu codziennym nie dostrzegają, a niedowiarkom uwierzyć i wzmocnić się!

–Alicja Tomczyk Łódź

Na rekolekcjach troską objęte są dusza i ciało na równi. Nie jest najważniejszy post i tracenie wagi, ale przede wszystkim zbliżenie się do Boga, naszego Pana i stwórcy-Wszechmogącego, któremu możemy powierzyć wszystkie nasze troski i radości.

– Anna Brawańska

est sympatycznie, ciepło, rodzinnie, dobre i zdrowe jedzenie. Piękna okolica. Post Daniela jest dla mnie wielkim dobrodziejstwem. Już zauważam pozytywne zmiany mojego organizmu. Czuję się lekka i radosna.

-Krystyna Lisowska

To czas spędzony z Bogiem na modlitwie, na dziękczynieniu, uwielbieniu Boga. Post działa rewelacyjnie na oczyszczanie organizmu, a co za tym idzie na wychodzenie z chorób, na zdrowienie. Pomaga zmienić nawyki żywieniowe. Czas dla ducha i dla ciała.

- Jadwiga Florczak

Dają siłę na czas „po rekolekcjach”.

- Elżbieta Paśnik

Czuję się dobrze, zdrowieję, poprawiam kondycję. Wszystko podane pięknie i smacznie. Elegancka kuchnia. Jedzenie jest smaczne. Soki świeżutkie i pachnące. Samo zdrowie.

– Wiesława Pilarska

Wskazał moje złe nawyki żywieniowe. Odeszła mi ochota na słodycze, fast food.

- Dorota Wieczorek

Mogłam odpocząć, nabrać sił do dalszej pracy, (rekolekcje) pomogły mi się uporać z moimi problemami. Pokazały, że można się inaczej odżywiać i prowadzić iny styl życia(zdrowy, bardziej aktywny).

- Małgorzata Wielowska

Na rekolekcjach z postem Daniela byłam po raz drugi. Teraz zniosłam te czas zdecydowanie lepiej fizycznie. Za pierwszym razem zupełnie nieoczekiwanie przyszło mi zmierzyć się z bardzo trudnym problemem życiowym-rodzinnym. Wówczas dzięki intensywnej modlitwie nade mną przepracowałam ten problem, a właściwie Pan Bóg we mnie przepracował. Tym razem przyjechałam z poczuciem, ze codzienność, obowiązki ale i moje lenistwo mocno osłabiły osobistą relację z Panem Bogiem. Tymczasem w trakcie tych rekolekcji dostałam światło i po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że Pan Bóg miał inny plan na moje życie, a ja sama wybrałam inaczej (gorzej) jednak skoro już tak się stało, całe życie to On pomagał mi nieść mój krzyż. Zobaczyłam to bardzo wyraźnie, zrozumiałam, poczułam, że On mnie naprawdę kocha. Chwała Panu!

-Anna